«Моя рідна країна»: іноземці українською

26 квітня 2013 року в корпусі Центру міжнародної освіти Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки, що знаходиться на вул. Пасічній, 62б, відбувся конкурс «Моя рідна країна». Студенти із 10 країн світу від Еквадору до Японії презентували свої рідні міста й країни українською, демонструючи свій рівень володіння мовою.

Під час урочистого відкриття конкурсу зі вступним словом виступила модератор заходу, кандидат філологічних наук, старший викладач Віра Коваленко: «Ми розпочали навчання сім місяців тому. За цей час українська мова стала мовою міжнародного спілкування на локальному рівні, зокрема у Львові, в нашому Університеті».

Іноземні студенти захоплено розповідали про місця, звідки вони походять родом, про свої національні традиції, культуру, пам’ятки архітектури, традиційну кухню. Яскравий колорит  рідних країн молоді люди намагалися передати, демонструючи красу національних костюмів, супроводжуючи виступи мелодіями етнічної музики.

«Наша країнанайкраща у світі!», - переконували присутніх студенти з Китаю. «Ми любимо Еквадор!», - стверджували гості з Південної Америки. «Запрошую Вас відвідати мою країну і побачити, яка вона чудова!», - звернулася до учасників заходу студентка з Японії.

Після тривалого обговорення члени журі оголосили результати:

- командні перемоги: І місцегрупа студентів з Анголи, ІІ – з Буркіна-Фасо, ІІІ – з Китаю та Еквадору;

- особисті: гран-прі -  Дік Чіненє Озіома (Нігерія);  І – Сесай Аліе (Сьєрра-Леоне); ІІЯмашіта Рейна (Японія), Кім Чан Хва (Корея), Юй Лей (Китай); ІІІ  - Еріка Еррера та Персефоне Ньюман (Еквадор), Георгіас Адамідіс (Греція), Альдалі Беляль (Сирія).

Керівник Центру міжнародної освіти, заступник директора Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки, доцент Віктор Кревс привітав учасників конкурсу з високими результатами, відзначивши: «Ви приїхали до нас – не знали навіть алфавіту, а зараз вільно спілкуєтеся українською! ЦеВаша заслуга, Ваша наполеглива праця!». Віктор Євгенович подякував усім викладачам, які натхненно працювали зі студентами та висловив сподівання, що це стане доброю традицієюпроведення таких заходів.

Не завершення конкурсу відбулося нагородження переможців, а також емоційна весняна фотосесія перед оновленим корпусом Центру міжнародної освіти.

Фото Олега Вівчарика

Додано 28 квітня 2013 року о 17:25