Урочисте вручення сертифікатів слухачам підготовчого відділення для іноземних громадян

26 червня 2013 року вперше за останні 20 років випускники підготовчого відділення для іноземних громадян отримали сертифікати та свідоцтва про завершення навчання під час урочистостей у корпусі Центру міжнародної освіти Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки. 39 іноземців із 10 країн світу – від Еквадору до Японії – після закінчення підготовчого відділення й успішного виконання навчальної програми, що підтверджують свідоцтва державного зразка, матимуть можливість продовжувати навчання в будь-якому університеті України, демонструючи свій рівень володіння українською мовою.

З великою радістю та ледь вловимим щемом звернулася до вихованців кандидат філологічних наук, старший викладач Віра Коваленко: «Такий день щороку є найприємнішим. Ви вже не ті студенти, які вперше переступили поріг університетських аудиторій, вперше побачили українські букви. Зараз ви усміхнені та веселі. Однак саме сьогодні ми з вами прощаємося».

«Дорогі студенти! Ви завжди будете нашими випускниками», - такими словами розпочав свій виступ керівник Центру міжнародної освіти, заступник директора Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки, доцент Віктор Кревс. Віктор Євгенович зазначив: «Ми раді, бо бачимо результати нашої з вами спільної діяльності. Ви успішно виконали програму для іноземних громадян. Ці документи, які ви сьогодні отримаєте, дозволять вам здобувати вищу освіту в Україні, засвідчуючи ваші знання української мови».

Високі результати володіння українською мовою, які продемонстрували слухачі-іноземці, відзначила доцент підготовчого відділення для іноземних громадян  Данута Мазурик. Кращим знавцям української мови, серед яких – Дік Чіненє Озіома (Нігерія),  Сесай Аліе (Сьєрра-Леоне), Ньюман Паредес Персефоне Ріаннон (Еквадор), Адамідіс Георгіос (Греція), вручили відповідні сертифікати, що відображають рівень мовленнєвої компетенції іноземців. Церемонію урочистого вручення сертифікатів і пам’ятних дарунків, які кожен із випускників з гордістю повезе додому – в свою рідну країну, провів керівник Центру міжнародної освіти ІПОДП Віктор Кревс.

Зворушені такою важливою подією випускники підготовчого відділення для іноземних громадян адресували слова вдячності своїм учителям і наставникам. Так, Ньюман Паредес Персефоне Ріаннон зазначила, що «10 місяців тому ми приїхали навчатися в незнайому нам країну, де нікого не знали, а зараз ми всі стали великими друзями», та побажала «усього найкращого в освіті», а вчителям - мудрості й терпіння. Дік Чіненє Озіома приїхала з Нігерії в Україну вивчати медицину, але для цього необхідно добре володіти українською мовою. «І хоч сьогодні  кінець навчання на підготовчому відділенні, однак не в Україні. Хочу вчитися саме в Україні, бо тут багато кваліфікованих викладачів та іноземних професорів. Найголовніше – не забувати про цінність навчання», - наголосила Чіненє, додавши, що «Львів – це місто, де я сказала перші слова українською». «Мова нас об’єднала», - резюмував Адамідіс Георгіос із Греції і подякував  викладачам за «підтримку, навчання й віру в нас».

Уже традиційно заходи Центру міжнародної освіти завершуються фотосесією. Не став винятком і сьогоднішній день. Яскраві враження, бурхливі емоції, радісна атмосфера панували в Центрі. Однак нотки суму під час трепетного прощання з вихованцями проглядалися в очах тих, хто впродовж 10 місяців крок за кроком допомагав молодим людям з інших країн вивчати нашу культуру й українську мову. Переконані, що кожен із випускників матиме добру згадку про Львівський університет, який відкрив їм шлях до здобуття якісної української освіти, до пізнання нашої країни.

Фото Олега Вівчарика

Додано 27 червня 2013 року о 10:17